V15M0029M
Артикул производителя:
V15M0029M
Производитель/Бренд:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Краткое описание:
MINI BASIC SWITCH
Производитель :
Omron Electronics Inc-EMC Div
Категория товара :
Limit Switches
Actuator Type :
Lever, Simulated Roller
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
15A (AC), 600mA (DC)
Differential Travel :
0.060" (1.5mm)
Features :
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
125gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C
Overtravel :
0.063" (1.6mm)
Pretravel :
0.157" (4.0mm)
Product Status :
Active
Release Force :
14gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V