V15M0044C
Артикул производителя:
V15M0044C
Производитель/Бренд:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Краткое описание:
MINI BASIC SWITCH
Производитель :
Omron Electronics Inc-EMC Div
Категория товара :
Limit Switches
Actuator Type :
Round (Pin Plunger)
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
15A (AC), 600mA (DC)
Differential Travel :
0.016" (0.4mm)
Features :
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
200gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C
Overtravel :
0.039" (1.0mm)
Pretravel :
0.047" (1.2mm)
Product Status :
Active
Release Force :
50gf
Switch Function :
Off-Mom
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V