Z-15GQ2155-MR 1M
- Артикул производителя:
- Z-15GQ2155-MR 1M
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
- Actuator Type :
- Cross Roller Plunger
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.002" (0.05mm)
- Features :
- Cable Length 1m
- Ingress Protection :
- IP62
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Force :
- 540gf
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.141" (3.6mm)
- Pretravel :
- 0.071" (1.8mm)
- Release Force :
- 114gf
- Termination Style :
- Cable Leads
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V