V7-1V20E9-000-1
- Артикул производителя:
- V7-1V20E9-000-1
- Производитель/Бренд:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACT SPST-NO 21A 125V
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Circuit :
- SPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- 21A (AC)
- Differential Travel :
- 0.010" (0.25mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 160gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overtravel :
- 0.050" (1.27mm)
- Pretravel :
- 0.047" (1.2mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 20gf
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V