V15S05-CZ100-01
- Артикул производителя:
- V15S05-CZ100-01
- Производитель/Бренд:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Краткое описание:
- BASIC SWITCH V BASICS V15
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 5A (AC), 100mA (DC)
- Differential Travel :
- 0.020" (0.5mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 100gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Overtravel :
- 0.030" (0.76mm)
- Pretravel :
- 0.060" (1.5mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 25gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 48 V