V15T22-MZ300-D01
- Артикул производителя:
- V15T22-MZ300-D01
- Производитель/Бренд:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Краткое описание:
- BASIC SWITCH V BASICS V15
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 22A (AC)
- Differential Travel :
- 0.020" (0.5mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 300gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Overtravel :
- 0.030" (0.76mm)
- Pretravel :
- 0.060" (1.5mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V