V15T16-CP100-301
- Артикул производителя:
- V15T16-CP100-301
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Current Rating (Amps) :
- 16A (AC)
- Differential Travel :
- 0.020" (0.5mm)
- Operating Force :
- 100gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Overtravel :
- 0.030" (0.76mm)
- Pretravel :
- 0.060" (1.5mm)
- Release Force :
- 25gf
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V