D2F01FL30
- Артикул производителя:
- D2F01FL30
- Производитель/Бренд:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Lever, Simulated Roller
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 100mA (DC)
- Differential Travel :
- 0.020" (0.5mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP40
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Force :
- 31gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 65°C
- Overtravel :
- 0.020" (0.5mm)
- Pretravel :
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 2.039gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V