Z-15GD55-MRA
- Артикул производителя:
- Z-15GD55-MRA
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- SWTCH SPDT 15A SHORT SPRNG PLNGR
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Round (Pin Plunger)
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.002" (0.05mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP62
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 540gf
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.062" (1.6mm)
- Pretravel :
- 0.071" (1.8mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 114gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V