Z-10FW22Y255-B6-105-K1
- Артикул производителя:
- Z-10FW22Y255-B6-105-K1
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- BASIC SWITCH
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Lever, Roller
- Circuit :
- SPDT (DB/DM)
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC/DC)
- Differential Travel :
- 0.040" (1.0mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP62
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 250gf
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.094" (2.4mm)
- Pretravel :
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 35gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V