Z-15GW2277S-B
- Артикул производителя:
- Z-15GW2277S-B
- Краткое описание:
- SWITCH SPDT 15A HINGE ROLLR LEVR
- Actuator Type :
- Lever, Roller
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.031" (0.8mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP40
- Operating Force :
- 180gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.094" (2.4mm)
- Release Force :
- 50gf
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V