Z-15HQ21-B
- Артикул производителя:
- Z-15HQ21-B
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
- Actuator Type :
- Cross Roller Plunger
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 2A (DC)
- Differential Travel :
- 0.001" (0.025mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP00
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Force :
- 200 ~ 285gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.141" (3.6mm)
- Pretravel :
- 0.012" (0.3mm)
- Release Force :
- 114gf
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V