Z-15GQ-B74-K
- Артикул производителя:
- Z-15GQ-B74-K
- Краткое описание:
- BASIC SWITCH
- Actuator Type :
- Overtravel Plunger
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.002" (0.05mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP40
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 250 ~ 350gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.217" (5.5mm)
- Pretravel :
- 0.015" (0.4mm)
- Release Force :
- 114gf
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V