Z-15GW2255
- Артикул производителя:
- Z-15GW2255
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
- Actuator Type :
- Lever, Roller
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.031" (0.8mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP62
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 200gf
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.094" (2.4mm)
- Release Force :
- 42gf
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V