Z-15GW255-B7-K
- Артикул производителя:
- Z-15GW255-B7-K
- Краткое описание:
- SWITCH SPDT 15A HINGE ROLLR LEVR
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.062" (1.6mm)
- Operating Force :
- 130gf
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.158" (4.0mm)
- Release Force :
- 21gf
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V