Z-15GW4-B7-K
- Артикул производителя:
- Z-15GW4-B7-K
- Краткое описание:
- SWITCH SPDT 15A LOWFORCE HNG LVR
- Actuator Type :
- Lever, Straight
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.050" (1.3mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP40
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 28gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.219" (5.6mm)
- Pretravel :
- 0.394" (10.0mm)
- Release Force :
- 3.500gf
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V