SAJ405XHL0N30SNOLLQ
- Артикул производителя:
- SAJ405XHL0N30SNOLLQ
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
- Краткое описание:
- MINSA SW HLV 0.30N 0.5A AC NO LG
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Lever, Straight
- Circuit :
- SPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- 500mA (DC)
- Differential Travel :
- 0.028" (0.7mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Force :
- 50gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overtravel :
- 0.011" (0.3mm)
- Pretravel :
- 0.071" (1.8mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 3.000gf
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V