SAJ101XHL0N74SNOPTQ
- Артикул производителя:
- SAJ101XHL0N74SNOPTQ
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
- Краткое описание:
- UMINSA SW HLEV 0.74N 0.1A/30VDC
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Lever, Straight
- Circuit :
- SPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- 100mA (DC)
- Differential Travel :
- 0.020" (0.5mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Force :
- 26gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 75°C
- Overtravel :
- 0.022" (0.55mm)
- Pretravel :
- 0.120" (3.0mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 2.000gf
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V