D2F-01FL30-D
- Артикул производителя:
- D2F-01FL30-D
- Производитель/Бренд:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- Краткое описание:
- SUBMINIATURE BASIC SWITCH
- Производитель :
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Lever, Simulated Roller
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 100mA (DC)
- Differential Travel :
- 0.018" (0.45mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP40
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 75gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 65°C
- Overtravel :
- 0.020" (0.5mm)
- Pretravel :
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 5.000gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V