Z-15GQ21-B
- Артикул производителя:
- Z-15GQ21-B
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Cross Roller Plunger
- Circuit :
- SPDT
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC), 6A (DC)
- Differential Travel :
- 0.002" (0.05mm)
- Features :
- Ingress Protection :
- IP00
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Force :
- 250 ~ 350gf
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Overtravel :
- 0.141" (3.6mm)
- Pretravel :
- 0.015" (0.4mm)
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- 114gf
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V