A22RK-2AL-10
- Артикул производителя:
- A22RK-2AL-10
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- SWITCH KEYLCK 2POS SPST 10A 120V
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Keylock Switches
- Actuator Type :
- Flat Key
- Angle of Throw :
- 90°
- Circuit :
- SPST-NO
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Contact Timing :
- Not Specified
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC)
- Features :
- IP65
- Key Removable Positions :
- Left
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 2
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 22.30mm Dia
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 120 V