71L30-03-2-02N
Артикул производителя:
71L30-03-2-02N
Производитель/Бренд:
Grayhill Inc.
Краткое описание:
SWITCH KEY 2POS DPDT 250MA 115V
Производитель :
Grayhill Inc.
Категория товара :
Keylock Switches
Actuator Type :
Flat Key
Angle of Throw :
30°
Circuit :
DPDT
Contact Finish :
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Features :
Key Removable Positions :
1 and 180°
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.05mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V