58J8P36-01-1-10S-C
- Артикул производителя:
- 58J8P36-01-1-10S-C
- Производитель/Бренд:
- Grayhill Inc.
- Краткое описание:
- SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
- Производитель :
- Grayhill Inc.
- Категория товара :
- Keylock Switches
- Actuator Type :
- Flat Key
- Angle of Throw :
- 36°
- Circuit :
- SP10T
- Contact Finish :
- Gold Alloy
- Contact Material :
- Contact Timing :
- Shorting (MBB)
- Current Rating (Amps) :
- 200mA (AC/DC)
- Features :
- Antistatic
- Key Removable Positions :
- All
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 19.05mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 115 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V