CKL13EFW01-019
- Артикул производителя:
- CKL13EFW01-019
- Производитель/Бренд:
- NKK Switches
- Краткое описание:
- SWITCH KEYLOCK 3POS SPDT 3A 250V
- Производитель :
- NKK Switches
- Категория товара :
- Keylock Switches
- Actuator Type :
- Flat Key
- Angle of Throw :
- 45°
- Circuit :
- SPDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Silver (Ag)
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC)
- Features :
- Epoxy Sealed Terminals
- Key Removable Positions :
- 2 only
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 3
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 19.00mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Off-On
- Termination Style :
- Solder Lug
- Voltage Rating - AC :
- 250 V