PT65512L254
- Артикул производителя:
- PT65512L254
- Производитель/Бренд:
- APEM Inc.
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY DIP BCD 150MA 24V
- Производитель :
- APEM Inc.
- Категория товара :
- DIP Switches
- Actuator Level :
- Raised
- Actuator Type :
- Rotary with Knob
- Circuit :
- BCD
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Current Rating (Amps) :
- 150mA
- Features :
- Sealed - Flux Protection
- Height Above Board :
- 0.394" (10.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating :
- 24VDC