RD10RA4CVAT
- Артикул производителя:
- RD10RA4CVAT
- Производитель/Бренд:
- CIT Relay and Switch
- Краткое описание:
- SWITCH ROTARY DIP 4POS 0.15A 50V
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория товара :
- DIP Switches
- Actuator Level :
- Flush, Recessed
- Actuator Type :
- Rotary for Tool
- Circuit :
- BCD Complement
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Current Rating (Amps) :
- 150mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.394" (10.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating :
- 50VDC