CFS-0100MC
- Артикул производителя:
- CFS-0100MC
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- SWITCH DIP SPST 100MA 6V
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- DIP Switches
- Actuator Level :
- Flush, Recessed
- Actuator Type :
- Slide (Standard)
- Circuit :
- SPST
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Current Rating (Amps) :
- 100mA
- Features :
- Tape Seal
- Height Above Board :
- 0.177" (4.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating :
- 6VDC