RDS-10S-74R-254-D
- Артикул производителя:
- RDS-10S-74R-254-D
- Производитель/Бренд:
- CUI Devices
- Краткое описание:
- 10 POSITION, RIGHT ANGLE, THROUG
- Производитель :
- CUI Devices
- Категория товара :
- DIP Switches
- Actuator Level :
- Flush, Recessed
- Actuator Type :
- Rotary for Tool
- Circuit :
- BCD
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Current Rating (Amps) :
- 100mA
- Features :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Height Above Board :
- 0.291" (7.40mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -60°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating :
- 42VDC