RDS-10S-74385-SMT
Артикул производителя:
RDS-10S-74385-SMT
Производитель/Бренд:
CUI Devices
Краткое описание:
10 POSITION, SURFACE MOUNT, 5.08
Производитель :
CUI Devices
Категория товара :
DIP Switches
Actuator Level :
Flush, Recessed
Actuator Type :
Rotary for Tool
Circuit :
BCD
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Current Rating (Amps) :
100mA
Features :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Height Above Board :
0.152" (3.85mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-60°C ~ 125°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Product Status :
Active
Termination Style :
Gull Wing
Voltage Rating :
42VDC