DS05-127-2-10BK-SMT-TR
- Артикул производителя:
- DS05-127-2-10BK-SMT-TR
- Производитель/Бренд:
- CUI Devices
- Краткое описание:
- DIP SWITCH, SPST, 1.27 PITCH, FL
- Производитель :
- CUI Devices
- Категория товара :
- DIP Switches
- Actuator Level :
- Flush, Recessed
- Actuator Type :
- Slide (Standard)
- Circuit :
- SPST
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Current Rating (Amps) :
- 25mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.094" (2.40mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm), Half
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Gull Wing
- Voltage Rating :
- 24VDC