WBNCSAC31-2OZ
- Артикул производителя:
- WBNCSAC31-2OZ
- Производитель/Бренд:
- SRA Soldering Products
- Краткое описание:
- LEAD FREE NO-CLEAN FLUX CORE SIL
- Производитель :
- SRA Soldering Products
- Категория товара :
- Solder
- Composition :
- Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
- Diameter :
- 0.031" (0.79mm)
- Flux Type :
- No-Clean
- Form :
- Spool, 2 oz (56.70g)
- Melting Point :
- 430°F (221°C)
- Mesh Type :
- Process :
- Lead Free
- Product Status :
- Active
- Shelf Life :
- Shelf Life Start :
- Storage/Refrigeration Temperature :
- Type :
- Wire Solder
- Wire Gauge :
- 20 AWG, 21 SWG