NTE-DTO250
- Артикул производителя:
- NTE-DTO250
- Краткое описание:
- DISC THERMOSTAT OPEN 250
- Категория товара :
- Temperature Sensors - Thermostats - Mechanical - Industrial
- Circuit :
- SPST-NC
- Current Rating - AC :
- 15A (125V), 10A (250V)
- Current Rating - DC :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Cylinder with Mounting Flange
- Product Status :
- Active
- Reset Temperature :
- 221°F (105°C)
- Switching Cycles :
- Switching Temperature :
- 248°F (120°C)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)