CAP-120-392-1
- Артикул производителя:
- CAP-120-392-1
- Производитель/Бренд:
- Selco Products
- Краткое описание:
- BULB AND CAPILLARY THERMOSTAT
- Производитель :
- Selco Products
- Категория товара :
- Temperature Sensors - Thermostats - Mechanical
- Circuit :
- SPST-NC
- Current Rating - AC :
- 2.9A (240V), 5A (120V), 20A (120V), 20A (240V)
- Current Rating - DC :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Reset Temperature :
- Switching Cycles :
- 100K
- Switching Temperature :
- 392°F (200°C)
- Termination Style :
- Quick Connect
- Tolerance :
- ±43°F (±6°C)