FST08-2B-100E
- Артикул производителя:
- FST08-2B-100E
- Производитель/Бренд:
- Ohmite
- Краткое описание:
- SENSOR RTD 100OHM 0805
- Производитель :
- Ohmite
- Категория товара :
- Temperature Sensors - RTD (Resistance Temperature Detector)
- Accuracy :
- Current :
- 1 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Resistance @ 0°C :
- 100 Ohms
- Resistance Tolerance :
- ±0.24%
- RTD Material :
- Temperature Coefficient :
- 3850ppm/°C