RTDW3N-500RF8
- Артикул производителя:
- RTDW3N-500RF8
- Производитель/Бренд:
- Riedon
- Краткое описание:
- SENSOR RTD 500 OHM 1% 6000PPM
- Производитель :
- Riedon
- Категория товара :
- Temperature Sensors - RTD (Resistance Temperature Detector)
- Accuracy :
- Current :
- 3 mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Resistance @ 0°C :
- 500 Ohms
- Resistance Tolerance :
- ±1%
- RTD Material :
- Temperature Coefficient :
- 6000ppm/°C