RTDS1206B-100R8
- Артикул производителя:
- RTDS1206B-100R8
- Производитель/Бренд:
- Riedon
- Краткое описание:
- SENSOR RTD 100 OHM DIN CLASS B 1
- Производитель :
- Riedon
- Категория товара :
- Temperature Sensors - RTD (Resistance Temperature Detector)
- Accuracy :
- Current :
- 1 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Resistance @ 0°C :
- 100 Ohms
- Resistance Tolerance :
- ±0.3%
- RTD Material :
- Platinum (Pt)
- Temperature Coefficient :
- 3850ppm/°C