B59100C0100A070
- Артикул производителя:
- B59100C0100A070
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- THERMISTOR PTC 100 OHM RADIAL
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- Temperature Sensors - PTC Thermistors
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 90°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Resistance @ 25°C :
- 100 Ohms