DKA202N3
- Артикул производителя:
- DKA202N3
- Производитель/Бренд:
- Amphenol Thermometrics
- Краткое описание:
- THERMISTOR NTC 2KOHM 3540K DO35
- Производитель :
- Amphenol Thermometrics
- Категория товара :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±1%
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- 3540K
- Length - Lead Wire :
- 1.06" (27.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 250°C
- Package / Case :
- DO-204AH, DO-35, Axial
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 2k
- Resistance Tolerance :
- ±3%