NJ28MA0103H--
- Артикул производителя:
- NJ28MA0103H--
- Производитель/Бренд:
- Ethertronics/AVX
- Краткое описание:
- THERMISTOR NTC 10KOHM 3960K DISC
- Производитель :
- Ethertronics/AVX
- Категория товара :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±0.5%
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- 3960K
- Length - Lead Wire :
- 1.38" (35.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W
- Power - Max :
- 16 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 10k
- Resistance Tolerance :
- ±3%