E2K-C25ME2
- Артикул производителя:
- E2K-C25ME2
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- SENSOR PROX CAP 3MM-25MM CYLIND
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP66
- Material - Body :
- Plastic
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Output Type :
- NPN-NC, 3-Wire
- Package / Case :
- Cylinder
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 70Hz
- Sensing Distance :
- 0.118" ~ 0.984" (3mm ~ 25mm)
- Sensor Type :
- Capacitive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Cable Leads
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 40V