KURFS-3008-NCWC2
- Артикул производителя:
- KURFS-3008-NCWC2
- Производитель/Бренд:
- KF Control
- Краткое описание:
- 30MM SN= 8MM, FLUSH, PBT, NO LED
- Производитель :
- KF Control
- Категория товара :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- No Indicator
- Ingress Protection :
- Material - Body :
- Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 50°C
- Output Type :
- NPN-NC, 3-Wire
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M18
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- Sensing Distance :
- 0.315" (8mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Cable Leads
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V