P61-1500-A-A-I18-5V-A
Артикул производителя:
P61-1500-A-A-I18-5V-A
Производитель/Бренд:
Amphenol SSI Technologies
Краткое описание:
SENSOR 1500PSIA 1/4 NPT W/TEMP
Производитель :
Amphenol SSI Technologies
Категория товара :
Pressure Sensors, Transducers - Industrial
Accuracy :
±0.5%
Applications :
Industrial Automation
Features :
Maximum Pressure :
4500PSI (31026.41kPa)
Operating Pressure :
1500PSI (10342.14kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
1 V ~ 5 V
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
Cylinder
Port Size :
Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style :
Threaded
Pressure Type :
Absolute
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
18" Integral Harness
Voltage - Supply :
8V ~ 30V