P51-75-A-B-P-4.5V-000-000
- Артикул производителя:
- P51-75-A-B-P-4.5V-000-000
- Производитель/Бренд:
- Amphenol SSI Technologies
- Краткое описание:
- SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V
- Производитель :
- Amphenol SSI Technologies
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers - Industrial
- Accuracy :
- ±0.5%
- Applications :
- Industrial Automation
- Features :
- Amplified Output, Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- Operating Pressure :
- 75PSI (517.11kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output :
- 0.5 V ~ 4.5 V
- Output Type :
- Analog Voltage
- Package / Case :
- Cylinder
- Port Size :
- Male - 1/8" (3.18mm) NPT
- Port Style :
- Threaded
- Pressure Type :
- Absolute
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Packard, 3 Pin
- Voltage - Supply :
- 5V