MG-1500-B-9V-R
- Артикул производителя:
- MG-1500-B-9V-R
- Производитель/Бренд:
- Amphenol SSI Technologies
- Краткое описание:
- SENSOR 1500 PSI 1/8 NPT 9V
- Производитель :
- Amphenol SSI Technologies
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers - Industrial
- Accuracy :
- ±0.25%
- Applications :
- Industrial Automation
- Features :
- Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- 4500PSI (31026.41kPa)
- Operating Pressure :
- 1500PSI (10342.14kPa)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Output :
- LCD Display
- Output Type :
- Wheatstone Bridge
- Package / Case :
- Module Box with Display
- Port Size :
- Male - 1/8" (3.18mm) NPT
- Port Style :
- Threaded
- Pressure Type :
- Vented Gauge
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- MediaGauge
- Termination Style :
- Voltage - Supply :
- 9V