P51-1000-A-A-I36-4.5OVP-000-000
Артикул производителя:
Производитель/Бренд:
Amphenol SSI Technologies
Краткое описание:
SENSOR 1000PSIA 1/4NPT 4.5V
Производитель :
Amphenol SSI Technologies
Категория товара :
Pressure Sensors, Transducers - Industrial
Accuracy :
±0.5%
Applications :
Industrial Automation
Features :
Amplified Output, Temperature Compensated
Maximum Pressure :
Operating Pressure :
1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
0.5 V ~ 4.5 V
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
Cylinder
Port Size :
Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style :
Threaded
Pressure Type :
Absolute
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Cable 3'
Voltage - Supply :
5V