P51-50-A-A-MD-20MA-000-000
Артикул производителя:
P51-50-A-A-MD-20MA-000-000
Производитель/Бренд:
Amphenol SSI Technologies
Краткое описание:
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4-20MA
Производитель :
Amphenol SSI Technologies
Категория товара :
Pressure Sensors, Transducers - Industrial
Accuracy :
±1%
Applications :
Industrial Automation
Features :
Amplified Output, Temperature Compensated
Maximum Pressure :
Operating Pressure :
50PSI (344.74kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
4 mA ~ 20 mA
Output Type :
Analog Current
Package / Case :
Cylinder
Port Size :
Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style :
Threaded
Pressure Type :
Absolute
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
MD, 4 Pin
Voltage - Supply :
8V ~ 30V