P117G-25H-C12TB-DIS
- Артикул производителя:
- P117G-25H-C12TB-DIS
- Производитель/Бренд:
- Whitman Controls, LLC
- Краткое описание:
- PRESSURE SWITCH 9.7-250 PSIG
- Производитель :
- Whitman Controls, LLC
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers - Industrial
- Accuracy :
- ±5PSI (±34.47kPa)
- Applications :
- Features :
- Maximum Pressure :
- 250PSI (1723.69kPa)
- Operating Pressure :
- 9.7PSI ~ 250PSI (66.88kPa ~ 1723.69kPa)
- Operating Temperature :
- -54°C ~ 107°C
- Output :
- Output Type :
- SPDT
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded
- Port Size :
- Male - 1/8" (3.18mm) NPT
- Port Style :
- Threaded
- Pressure Type :
- Switch
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)