TPS20-G2VF8-00
- Артикул производителя:
- TPS20-G2VF8-00
- Производитель/Бренд:
- Autonics
- Краткое описание:
- PRESSURE TRANSMITTER 10KGF G3/8
- Производитель :
- Autonics
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers
- Accuracy :
- ±0.3%
- Applications :
- Industrial Automation
- Features :
- Maximum Pressure :
- 426.7PSI (2942kPa)
- Mounting Type :
- Operating Pressure :
- -14.69 ~ 142.23PSI (-101.3 ~ 980.67kPa)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Output :
- 4 ~ 20 mA
- Output Type :
- Analog Current
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded
- Port Size :
- Male - G3/8" (9.525mm) PF
- Port Style :
- Threaded
- Pressure Type :
- Gauge
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- DIN
- Voltage - Supply :
- 15V ~ 35V