HSCSAAD010ND2A3
- Артикул производителя:
- HSCSAAD010ND2A3
- Производитель/Бренд:
- Honeywell Sensing and Control EMEA
- Краткое описание:
- SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP
- Производитель :
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers
- Accuracy :
- ±0.25%
- Applications :
- Board Mount
- Features :
- Amplified Output, Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- ±12.65PSI (±87.21kPa)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Pressure :
- ±0.36PSI (±2.49kPa)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Output :
- 12 b
- Output Type :
- I²C
- Package / Case :
- 4-SIP, Dual Ports, Opposite Sides
- Port Size :
- Male - 0.19" (4.93mm) Tube, Dual
- Port Style :
- Barbed
- Pressure Type :
- Differential
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 4-SIP
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage - Supply :
- 3.27V ~ 3.33V