PTE7100-31AC-1A200BN
- Артикул производителя:
- PTE7100-31AC-1A200BN
- Производитель/Бренд:
- Sensata Technologies
- Краткое описание:
- INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN
- Производитель :
- Sensata Technologies
- Категория товара :
- Pressure Sensors, Transducers
- Accuracy :
- ±1.5%
- Applications :
- Features :
- Maximum Pressure :
- 5801.51PSI (40000kPa)
- Mounting Type :
- Operating Pressure :
- 0 ~ 2900.75PSI (0 ~ 20000kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Output :
- 4 mA ~ 20 mA
- Output Type :
- Analog Current
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded
- Port Size :
- Male - 1/4" (6.35mm) G
- Port Style :
- Threaded
- Pressure Type :
- Gauge
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 8V ~ 32V